Co-Curricular Activities

Alt text to go here

Brahma

Read more
Alt text to go here

Arts & Culture

Read more
Alt text to go here

Sports

Read more
Alt text to go here

Techfest

Read more

Rank Holders

  • Vinu Varghese
    1st Rank
    B.Tech(ME) - 2013
  • Jinto Paulose
    2nd Rank
    B.Tech(ME) - 2013
  • Viju Varghese
    3rd Rank
    B.Tech(ME) - 2013
  • Amrutha G Kartha
    3rd Rank
    B.Tech(EEE) - 2013
  • Anusha R
    4th Rank
    B.Tech(AEI) - 2013
  • Sruthy Manmadhan
    1st Rank
    M.Tech(CSE) - 2012
  • Divya D
    2nd Rank
    M.Tech(CSE) - 2012
  • Annee Poly
    3rd Rank
    M.Tech(CSE) - 2012
  • M. Ambily
    1st Rank
    B.Tech(IT) - 2012
  • Lakshmi Priya
    3rd Rank
    B.Tech(IT) - 2012
  • Sandhaya M. Mallya
    4th Rank
    B.Tech(AEI) - 2012
  • Nithya Subramoniam
    3rd Rank
    B.Tech(CSE) - 2012
  • T.S Sitharaman
    5th Rank
    B.Tech(CSE) - 2012
  • Divya S Nair
    2nd Rank
    B.Tech(IT) - 2011
  • Sruthy Manmadhan
    1st Rank
    B.Tech(CSE) - 2010
  • Renjini G Unnithan
    2nd Rank
    BTech(EC) - 2010
  • Aiswarya S Nair
    3rd Rank
    BTech(EC) - 2010
  • Meenu Susan Paul
    2nd Rank
    B.Tech(IT) - 2010
  • Cibya Mary Babu
    3rd Rank
    B.Tech(IT) - 2010
  • Suma K N
    3rd Rank
    B.Tech(IT) - 2006
  • Sree Devi Pandala
    1st Rank
    B.Tech(CSE) - 2005
  • Lizz Babu Paul
    3rd Rank
    B.Tech(IT) - 2005
  • Devika L
    2nd Rank
    B.Tech(IT) - 2005
  • Renu R
    3rd Rank
    MBA - 2014
  • Ponnu M S
    2nd RANK
    PEPS - 2016
  • Lakshmi C R
    5TH RANK
    PEPS - 2016
  • Suparna S
    1st Rank
    B.Tech(AEI) - 2015
  • Jyothi Subrahmanian
    Topper
    B.Tech(IT) - 2013
  • S Ananthakrishna Pai
    Topper
    B.Tech(IT) - 2014
  • Neeraja Rajeev
    Topper
    B.Tech(IT) - 2015
  • Amrutha
    Topper
    B.Tech(IT) - 2016
  • SREELEKSHMI P V
    1ST RANK
    B.Tech(AEI) - 2016
  • Anathapadmanabhan A S
    2nd Rank
    B.Tech(EEE) - 2015
  • ARYA VARGHEESE
    1ST RANK
    B.Tech(AEI) - 2014
  • MEENU VARGHEESE
    5TH RANK
    B.Tech(AEI) - 2016
  • VINIT ROSE
    4TH RANK
    B.Tech(AEI) - 2016
  • Ms.Maya M Warrier
    5th Rank
    M.Tech(CE) - 2016
  • AMRUTHA KG
    The Best Outgoing Student
    BTech(EC) - 2017
  • Sreerang Prakash
    The Best Outgoing Student
    BTech(EC) - 2016
  • LIJI CHACKO
    Department Topper
    BTech(EC) - 2013
  • Shalini Chandran
    Department Topper
    BTech(EC) - 2006
  • AMRUTHA KG
    Department Topper
    BTech(EC) - 2017
  • Anagha S
    Department Topper
    BTech(EC) - 2016
  • Annu Thomas
    Department Topper
    BTech(EC) - 2011
  • Deepthy R
    Department Topper
    BTech(EC) - 2009
  • Divya R
    Department Topper
    BTech(EC) - 2011
  • Joe Paul
    Department Topper
    BTech(EC) - 2007
  • Magthalin Megha Devadas
    Department Topper
    BTech(EC) - 2012
  • Sayana Saithu
    Department Topper
    BTech(EC) - 2014
  • Sebastian Varghese
    Department Topper
    BTech(EC) - 2015
  • Aishwarya S Nair
    Department Topper
    BTech(EC) - 2010
  • Renjini G Unnithan
    Department Topper
    BTech(EC) - 2010
  • Anila C
    4th Rank
    B.Tech(EEE) - 2005
  • VIVEK KUMAR V
    8TH RANK
    B.Tech(EEE) - 2016
  • Vishakh P M
    4th Rank
    B.Tech(ME) - 2016
  • Ranjitha C
    Department Topper
    BTech(EC) - 2018
  • Raveena K R
    Department Topper
    BTech(EC) - 2018
  • Aarathi Sankar
    Department Topper
    BTech(EC) - 2018
  • Anitta V J
    Department Topper
    BTech(EC) - 2018
  • Anasooya M Nair
    Best Outgoing Student
    BTech(EC) - 2018
  • Ranjitha C
    Best Outgoing Student
    BTech(EC) - 2018
  • Santha V
    2nd Rank
    B.Tech(AEI) - 2017

Student
Chapters & Clubs